Veckobrev v. 14

Även denna vecka har vi arbetat tillsammans med 2a och eleverna har gjort ett super bra arbete. Stundtals har det varit lite stökigt och trotsigt, men överlag har eleverna jobbat stenhårt! Jag behövde tyvärr vara hemma under torsdagen och fredagen, men fick höra från Linda som hade klassen att eleverna gjorde ett toppen jobb! De fick även med sig ett påskägg och lite ord att arbeta vidare på efter lovet.

Nu förtjänar vi alla ett härligt lov! Eleverna fick inte med sig arbete hem under lovet. Skulle det vara såg att det blir aktuellt med skolstängning efter lovet får ni komma förbi och hämta det som behövs för hemundervisning.

Jag önskar er alla ett bra lov och så ses vi den 14/4!

Vänliga hälsningar

Jessica

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *